Екрани майбутніх iPhone і iPad дозволять відчути зображення

2018-04-30

Дисплеї нового покоління, які Apple запатентувала, перевершують існуючі аналоги. Технологія, розроблена інженерами компанії, припускає, що зображення на екранах iPhone і iPad буде відчуватися пальцем. Гаджети зможуть імітувати текстуру, передавати форму та інші особливості об’єктів, а, значить, серйозно розширить функціональність мобільних пристроїв Apple і, ймовірно, зробить можливим їх повноцінне застосування людьми з порушенням зору.

У патенті під назвою «Сенсорна поверхня для імітації матеріалів» (Touch for Surface Simulating Materials) акцент зроблений на системі тактильного зворотного зв’язку. При її використанні топології і температура поверхні прямо під пальцем змінюється, імітуючи текстури і об’єктів краю. Завдяки технології поверхня сенсорного екрану iPad або тачпада MacBook на дотик зможе здаватися, наприклад, холодним металом або теплою цементної поверхнею.

Звичайно ж, форма захисного скла iPhone і iPad змінюватися не буде – реалізація тактильного зворотного зв’язку здійснюється на основі электровибрации. До будь-якої точки на тілі користувача можна буде непомітно докласти слабкий електричний сигнал, безпечний для організму, при цьому фізичний ефект створить навколо пальця осциллирующее електричне поле. Воно й забезпечує імітацію властивостей тривимірних об’єктів, зображених на екрані планшета.

Алгоритм, описаний в патенті, визначає відповідність сили тертя між екраном і пальцем з контурами поверхні, на якій представлено віртуальне об’ємне зображення. Це забезпечує адаптацію системи до різних відчуттів в режимі реального часу. Чим велика шорсткість поверхні, тим сильніше буде вібрація. При переміщенні пальця по поверхні сила вібрації може змінюватися і поверхня буде здаватися нерівною. При цьому спеціальний модуль контролю температури може нагрівати або охолоджувати частину екрану, до якої доторкається користувач.

Патентну заявку на «тактильний дисплей» Apple подала ще в 2013 році. Звичайно ж, в Купертіно не повідомляють, яке саме покоління iPhone і iPad отримає подібну технологію, і, треба сказати, від отримання патенту до реалізації технології на практиці може пройти кілька років. Варто відзначити, що Apple має в своєму розпорядженні кількома десятками патентів на розробки, які потенційно призначаються для створення нових дисплейних поверхонь, так що функціонал майбутніх іГаджетов може бути досить широкий.