Apple має намір продавати зайву енергію сонячних батарей з даху штаб-квартири

2018-04-30


Apple вирішила стати в найближчому майбутньому великим енергетичним постачальником. Компанія планує продавати надлишки електроенергії, що виробляється сонячними батареями, встановленими на даху нової штаб-квартири компанії в Купертіно, штат Каліфорнія.

У п’ятницю дочірня фірма Apple Energy LLC звернулася у Федеральну комісію з регулювання енергетики США для того, щоб отримати дозвіл на продаж електроенергії сонячних батарей водневих паливних елементів, а також «сонячних ферм», гідроелектростанцій і біогазових установок в штатах Орегон, Північна Кароліна, Каліфорнія, Невада і Арізона.

Apple відома прагненням використовувати найпередовіші методи підвищення енергоефективності, чисті технології та альтернативну енергетику в своїх центрах обробки даних. Як зазначає видання, виробник iPhone, який планує переїхати в нову штаб-квартиру Apple Campus 2 з сонячними панелями на даху в наступному році, так само як і компанія Google, прагне стати одним з найбільших інвесторів в енергетичних проектах.

У 2015 році Apple витратила 850 млн доларів на 130-мегаватну «сонячну ферму». Як заявив Тім Кук, проект реалізований в Каліфорнії, в перспективі може забезпечити електрикою штаб-квартири Apple в Купертіно, 60 000 будинків і 52 магазину роздрібної мережі Apple Store.

Якщо звернення корпорації буде задовільнено, то вона зможе продавати електроенергію безпосередньо споживачам.