Названа одна з головних причин, яка заважає Apple купити Tesla

2018-04-30

Apple вже давно працює над проектом під кодовою назвою Titan, який обіцяє представити електромобіль до 2019 року. Багато аналітиків впевнені в тому, що корпорації з Купертіно може допомогти Tesla. Про можливості купівлі виробника електрокарів компанією Apple знову заговорив після того, як Tesla вирушила підкорювати масовий ринок з «бюджетним» автомобілем Model 3. Ряд експертів вважає, що Apple планує «проковтнути» компанію, капіталізація якої складає близько $30 млрд.

В Business Insider, однак, впевнені, що незважаючи на те, що цей план здається привабливим і логічним на папері, та обіцяє якусь синергію, а також позбавляє Tesla від занепокоєння про фінанси, в реальності ця угода малоймовірна. Одна з ключових причин: у світі існує мало таких різних керівників, як голова Apple Тім Кук і Елон Маск, засновник і генеральний директор Tesla.

Тім Кук — не підприємець

Тім Кук геніально вміє вибудовувати ланцюжки поставок. Саме він створив успішну і вигідну схему, в рамках якої iPhone буквально «друкує долари», причому головний прибуток осідає саме в Apple, а не у постачальників, продавців або стільникових операторів. При цьому генеральний директор Apple не дуже любить йти на ризики, задовільняючись вагомою синицею в руках.

Елон Маск працює на себе

У той же час Елон Маск ніколи не працював під чиїмось керівництвом. У свій час він з друзями заснував PayPal: тоді він теж працював у команді, але не під чиїмось керівництвом. В даний час Маск також очолює SpaceX і займає крісло голови ради директорів Solar City.

У той же час, аналітикам все важче зрозуміти, на який продукт буде робити ставку Apple в майбутньому, пише Business Insider. Майже нічого невідомо про те, як просувається проект «Project Titan», в рамках якого Apple планує створити власний безпілотний електрокар. В область телебачення рухів також небагато.

Є ще інша проблема: якщо Тім Кук прийме рішення про угоду Tesla, чи не виявиться так, що Елон Маска дуже швидко усуне його з посади гендиректора? А це можливо, так як Tesla насправді працює в тій же ніші, що і Apple, пропонуючи гарну, модну і дорогу технічну продукцію. Тім Кук, який розуміє, що Елон Маск цілком тягне на звання «нового Джобса», найменше хоче бачити його у своїй компанії, впевнені оглядачі.

Маску потрібна незалежна Tesla

Є одна причина, по якій Маск навряд чи погодиться продати бізнес: Tesla – тільки частину глобального плану цього підприємця. Він не тільки хоче позбавити людство від залежності від викопних вуглеводнів, пересадивши людей на електромобілі і «зелену» енергетику. Ідея Маска полягає в тому, щоб поширити життя з планети Земля на інші планети, і це стане страховкою на випадок, якщо з нею щось трапиться.

Тім Кук – звичайна людина

Існують і відмінності між топ-менеджерами в їх способі життя: Тім Кук любить фітнес і пробіжки в парку в той час, як Елон Маск студіює старі радянські підручники з ракетобудування. Тім Кук живе самотній розміреним життям, у Елона Маска є кілька колишніх дружин, шість дітей, а у вільний час він відвідує голлівудські вечірки. «Останнє, що він буде робити, це тихо сидіти вдома», – зазначає Business Insider.

Таким чином, якщо Apple купить Tesla, комусь доведеться піти, що не влаштовує жодного з цих топ-менеджерів.