3 причини не купувати китайські Lightning-кабелі

2018-04-30

Різниця в ціні на офіційний шнур від Apple і його китайську копію значна. У той час як оригінал обійдеться користувачеві в $ 20, підробку можна замовити через Інтернет всього за $ 3,5. Рівно стільки ж становить собівартість «рідного» Lightning, а вже про собівартість копії від китайських умільців і думати не хочеться.

Ті, хто вважає, що можна серйозно заощадити на цьому аксесуарі, і що Apple вже зовсім не знає меж з такими драконівськими цінами, повинні двічі подумати, перш ніж звернутися до китайців. Технологія виробництва китайських копій Lightning не просто залишає бажати кращого. У неї є відверті недоліки, які виявляються тільки при використанні, хоча з вигляду він нічим не відрізняється від оригіналу.

Та й взагалі, чому покупка топового смартфона за тисячу доларів може супроводжуватися придбанням низькоякісних аксесуарів за три з половиною долара? 

Три причини переплатити за якісний кабель для iPhone, з гарантією і сертифікацією.

1. Швидкий знос

Китайський кабель, який не розсипається, не відшаровується, не розвалюється, що не лопається ізоляцією на стиках - це фантастика. У прямому сенсі слова. Грубі шнурки Lightning, що продаються оптом по п'ятаку баксів за штуку завжди помирають раніше якісних, сертифікованих кабелів.

І добре, коли причина зрозуміла: наприклад, злам штекера, який пошкодив криво припаяні контакти всередині. Але не менш часто вони просто перестають працювати. Без видимої причини. Якщо поруч не виявиться шнурка на заміну, ви потенційно залишаєтеся без зв'язку і змушені або йти в магазин, або чекати подачок від оточуючих.

2. Ризик пошкодити «залізо»

Багато ще пам'ятають історію про те, як китаянку вбило струмом через iPhone, підключений до підробленої зарядки через неоригінальний кабель. Як правило, активні користувачі чисто китайських зарядок і кабелів так не страждають, але все одно є неприємні наслідки. Часто замучена мікросхема живлення, не здатна більше впоратися з напругою, вона просто вмирає, підриваючи або роздуваючи батарею.

Вважається, що більшість випадків з самозайманням iPhone і iPad виникають від використання низькоякісних, несертифікованих кабелів і зарядок. І добре, якщо iPhone просто рознесе на шматки, але якщо він тихенько зашипить і запалає вночі біля ліжка ...

3. Ризик втрати сумісності

Сьогодні вас радує копійчаний Lightning, а завтра вийде iOS 9.1 - і він більше ніколи не запрацює. Починаючи з iOS 7, мобільні пристрої Apple в буквальному сенсі скаржаться на підроблені кабелі синхронізації.

Секрет часто в тому, що в оригінальних і сертифікованих кабелях встановлені ідентифікаційні чіпи. У вільний час китайці на них економлять, і тому більшість підроблених Lightning-кабелів не будуть працювати з сучасними iPhone, iPad і iPod touch. І навіть якщо будуть, ніхто не гарантує, що вічно: Apple чисто теоретично може «прибити» навіть їх, випустивши латочку для своїх прошивок.