Яке майбутнє чекає Apple Watch

2018-04-30

Яке майбутнє чекає Apple Watch

В цьому році Apple представить четверте покоління брендових розумних годинників. І зараз як ніколи чітко видно, в якому напрямку повинні розвиватися Apple Watch

Коли Apple анонсувала свої перші розумні годинники, ніхто не зрозумів, навіщо вони та як можуть стати в нагоді, і як корпорація збирається їх розвивати. Спочатку вони були моторошно повільними і малофункціональними. Зараз же вони стали більш самостійними, мають GPS-модуль і підключаються до LTE. Багато користувачів припускали, що Apple Watch в якийсь період прийдуть на заміну iPhone, але тепер ясно, що їм потрібен зовсім інший напрям  розвитку.

Ніяких додатків
Apple явно дуже любить App Store і додатки. У компанії вважають цей продукт дуже успішним і тому поширюють його на всі свої гаджети. Навіть в месенджер його прибудували. На жаль, з годинником це не спрацювало. Так, час запуску програм скоротився до якихось жалюгідних пару  секунд, але навіть це занадто багато для годинника. До того ж Apple пропонує стороннім розробникам обмежені і незручні інструменти для розробки додатків, що відбиває у них бажання щось створювати для годинника. І раз все не склалося з окремими утилітами і додатками, то варто переключитись  на циферблати.

.

Потрібно дозволити програмістам з інших компаній створювати свої циферблати для Apple Watch або більш поширені  доповнення до існуючих. Власник годинника повинен отримувати всю необхідну інформацію просто піднявши руку. А виклик таксі та виконання інших складних завдань з годинника не повинні починатися з запуску окремого додатка. Для цього цілком вистачить однієї кнопки на тому ж екрані, де відображається час, погода та інші корисні дані. І все це можна реалізувати за допомогою заздалегідь підготовлених автоматизованих дій, як в Workflow. Все повинно бути зосереджено на найголовнішому елементі інтерфейсу годинника , а додатки нехай залишаються на iPhone і iPad.

До того ж годинники повинні   ставати розумнішими. Циферблат з Siri - відмінний приклад того, як повинен виглядати інтерфейс watchOS. Гаджет сам повинен розуміти, що потрібно власнику і в який момент, щоб тому не довелося порпатися в списку програм в пошуках потрібної.

Оновлення дизайну або хоча б його частини
Apple Watch, як і iPhone, стали певною частиною іміджу власника. Тому дуже важливу роль в їх продажах грає візуальна  складова. Недарма Apple стабільно раз в декілька місяців представляє нову колекцію фірмових ремінців до наручних годинників. Але на цьому все закінчується.

При цьому величезна кількість людей до сих пір вважає, що справжній годинник повинен бути круглим і довгий час ці користувачі мріяли про те, щоб Apple нарешті показала Apple Watch в корпусі з круглим екраном. Але цього не сталося. Поява круглих годинників може створити масу проблем програмістам корпорації, адже через них доведеться перемальовувати інтерфейс watchOS. Проте, якщо Apple перестане намагатися адаптувати дизайн iOS під маленький екран годинника , і сконцентрується на створенні більш поширених  циферблатів, то їй не складе особливих труднощів створити нову систему, готову до роботи на круглих дисплеях.


Також Apple не завадило б запропонувати покупцям ще більше варіацій нинішніх годинникі. Наприклад, різнокольорові алюмінієві корпуси  на манері iPod. Або ж нові кольори для приводного механізму годинника. Різноманітність може залучити ще більшу аудиторію. Адже годинник - це відмінний спосіб заявити про свою індивідуальність і стиль.

Зосередження на здоров'я і фітнес
Важливим вектором розвитку годинника  є акцент на здоров'я. Власники Apple Watch шлють в Apple сотні вдячних листів, в яких розповідають про те, як гаджет допоміг їм схуднути або почати займатися спортом. Носима  електроніка дійсно допомогла багатьом людям встати з дивана і почати вести більш активний спосіб життя. Apple, в свою чергу, варто загострити на цьому увагу. У годиннику постійно з'являються нові види активності і нові датчики для їх відстеження. Розробники додатків для бігу, фітнесу та йоги вже облюбували Apple Watch, і всі, хто надумав зайнятися спортом, обов'язково знайдуть відповідну програму для цього. І те, що годинник мотивують людей, вже можна вважати великим успіхом компанії. Але таких людей все ще меншість.


Фітнес не найголовніше. По-справжньому продаваючим  фактором може стати поширений  моніторинг здоров'я. Різноманітні дослідження показують, що Apple Watch можуть з великою часткою ймовірності виявляти серцеві захворювання і навіть цукровий діабет. Чи це не привід придбати такий пристрій? Ще ні. Ось як тільки ця особливість гаджета почне стабільно рятувати життя людей, всі навколо задумаються. І у Apple з'явиться нова аудиторія. Звичайно, вже зараз є спеціалізовані системи стеження за здоров'ям, а в майбутньому їх буде ще більше. Але вони не будуть такими ж привабливими, стильними та функціональними, як Apple Watch. Компанія Apple точно не упустить можливості зіграти на цьому. Можливо, незабаром годинники корпорації стануть найпоширенішим діагностичним інструментом в світі з парою зручних розумних функцій.