Як правильно заряджати айфон?

2018-04-30

Скільки протягне акумулятор у вашому ноутбуці, смартфоні або планшеті? Як зберегти батарею, як краще заряджати айфон та експлуатувати? Що станеться при його перегріві і чи варто користуватися ним на морозі? Відповіді на питання всередині ...

... Епоха Ni-Mh (нікель-металогідридні) акумуляторів закінчилася. Li-ion (літій-іонні) модифікації отримали максимальне поширення в портативній електроніці. І сталося це не на порожньому місці, а завдяки відмінним експлуатаційним характеристикам. Вони дозволили вирішити проблему забезпечення автономності споживчої електроніки, незважаючи на користувальницьке небажання вчитися правильно експлуатувати джерела живлення.

На відміну від Ni-Mh моделей, акумулятори з іонами літію в електроді мають такі переваги:

- низький саморозряд, менше 40% на рік;
- мінімальна втрата ємності, не більше 6% на рік;
- висока енергетична ємність на одиницю об'єму, майже втричі більше ніж у Ni-Mh;
- відсутність ефекту пам'яті;
- ресурс до 1000 циклів у сучасних моделей.

Основною перевагою на етапі появи технології вважалося відсутність ефекту пам'яті. Це різко підвищувало терміни експлуатації пристрою недбайливими користувачами.
Незважаючи на лояльність до споживчої необізнаності, при правильному догляді джерела живлення Li-ion можуть прослужити значно довше.

Зберігання

Якщо акумулятор доведеться зберігати тривалий час, варто залишити заряд елемента живлення на рівні 50%. При цьому раз на півроку виробляєте операцію перезавантаження:
- Зарядіть акумулятор до 100%.
- Розрядіть акумулятор до 10%.
- Повторіть перший пункт один раз.
- Розрядіть до 50% і залиште для подальшого зберігання.

Це дозволить уникнути повного розряду і дозволить зберегти акумулятор айфона в оптимальному режимі, - 30-50% заряду від номіналу.
Саму батарею краще залишити в прохолодному місці, при температурі близько нуля. Пояснюється це меншим рівнем саморозряду. Але не варто виносити її в негативні зони, це смертельно для Li-Ion джерел живлення, оскільки при негативних температурах швидкість втрати заряду різко збільшується.
Пам'ятайте, акумулятор в будь-якому випадку втрачає корисну ємність, тому запасти їх про запас безглуздо. Через пару років у нього все одно залишиться близько 90% від паспортних показників.

Зарядка

Заряджати Li-Ion акумулятори можна в будь-який час, не чекаючи низького розряду. Саме про це нам постійно говорять. Але часи змінилися. 14 квітня 2013 вчені з швейцарського Інституту Пола Шеррера, довели, що ефект пам'яті притаманний і Li-Ion АКБ.
Звичайно, він менш виражений, ніж у батарей Ni-Mh або Ni-Cd, тому не так помітний при повсякденному використанні.

Але це є дзвіночком для обивателів. Для нівелювання ефекту дотримуйтесь найпростіших правил як краще заряджати айфон:

- не допускайте розряду пристрою нижче 25%, саме в цей час найкраще поставити його на зарядку;
- не давайте пристрою розряджатися в нуль, це істотно знижує ресурс;
- проводите калібрування пристрою кожні 3 місяці (повний розряд і заряд до 100% протягом 8-12 годин): через нерегулярні зарядки відбувається зрушення прапорів максимальної і мінімальної ємності, а така операція дозволить скинути ці параметри.

Дотримуйтеся цих правил і продовжите життя своєму гаджету.

Експлуатація

Недостатньо заряджати акумулятор правильно. Важливо оберігати його від занадто агресивного впливу навколишнього середовища.
Li-Ion батареї дуже не люблять температуру, відмінну від кімнатної. На холоді відбувається швидкий розряд. Хто помічав, як швидко iPhone сідає на вулиці взимку, в мінус 20 ° С, ставимо лайк. А коли стовпчик термометра зашкалює за 30 ° С, то відбувається локальний перегрів, який починає вбивати саму батарею, стрімко знижуючи її корисну ємність.

Які висновки потрібно зробити?

- Не заряджайте айфон в холодному приміщенні. Особливо стосується автомобілістів, встромляти зарядку в телефон, тільки сівши в непрогріту машину. Потерпіть 10 хвилин і продовжите життя своєму гаджету.
- Взимку намагайтеся класти телефон у внутрішні кишені. Так, трохи складніше діставати, зате різко знижуєте ризик залишитися без зв'язку через швидке розряду Li-Ion батареї.
- Не заряджайте акумулятор на сонці. При зарядці температура і так підвищується, а спекотна погода зробить тільки гірше.
- Знімайте захисний чохол при зарядці пристрою.
- Не тримайте постійно ноутбуки на повідку зарядного пристрою. Намагайтеся їх відключати від мережі хоча б пару разів на тиждень.
- А для тих, хто хоче проаналізувати стан акумулятора в своїх гаджетах, рекомендую безкоштовну утиліту - coconutBattery. Завантажити додаток Coconut Battery з сайту розробника.

Безкоштовний додаток, вирішальне завдання моніторингу АКБ в ноутбуках і смартфонах Apple.
Інтерфейс по-спартанськи простий, показує виключно необхідну інформацію про вік батареї, її поточної ємності і ступінь зносу.

Перегляд розширеної інформації по елементу живлення дозволить прийняти вірне рішення при покупці Б / У-техніки Apple. Якщо ноутбук старше 2-х років, будьте готові до заміни АКБ. При покупці нової техніки, теж не заважає провести перевірку. Раптом саме цей екземпляр пролежав на складі занадто довго.

На вкладці Історія можна фіксувати поточні показання батареї, вивантажувати їх в Web і порівнювати з іншими користувачами утиліти. Роблячи відповідні висновки, про те, наскільки правильно ви експлуатували гаджет. Я виявився не самим акуратним і проінформованим користувачем, тому пожинаю плоди своєї недбалості. Мій старенький MBA насилу тримає заряд більше 3-х годин.

Остання вкладка iOS Device, показує стан АКБ підключеного телефону або планшета. На жаль, поки не можна вивантажити дані в Web і порівняти з іншими користувачами.