ЗМІ: Apple зажадала у постачальників знизити ціни на комплектуючі для iPhone 7, але вони відмовилися

2018-04-30


На тлі уповільнення ринку смартфонів Apple шукає можливість зберегти той же рівень прибутку, купуючи комплектуючі для iPhone на більш вигідних для себе умовах. В серпні компанія зробила чергову спробу вибити знижку на комплектуючі iPhone 7 у тайваньських постачальників.

Новий підхід корпорації з Купертино вже встигли відчути на собі такі компанії, як Foxconn, Pegatron і Largan Precision.

За даними представників галузі, тайванські виробники друкованих плат схильні знижувати ціни, змагаючись за замовлення Apple. Поки стабільний прибуток отримують тільки Zhen Ding Tech і Flexium Interconnect, що випускають гнучкі плати.

На цей раз Apple звернулася до постачальників на Тайвані з пропозицією знизити ціни на основні компоненти для майбутнього смартфона. В Купертіно пояснюють це тим, що китайські конкуренти пропонують більш низькі ціни.

Знижку в розмірі 20% зажадали у всіх постачальників, за винятком TSMC і Largan Precision, хоча, як зазначається, обсяг замовлень на нові смартфони виявився на 30% нижче, ніж у минулому році.

Вимога Apple знижувати ціни сильно б’є по тайванським постачальникам, які зазвичай пропонують продукцію за більш високими цінами. Компанія Largan, що поставляє камер для iPhone і iPad, відчуває тиск з боку конкуруючої компанії Kantatsu, а Foxconn і Pegatron бачать, що компанія з Купертино додала до списку своїх контрактних партнерів по випуску наступній моделі iPhone компанії Wistron.

Тим не менш партнери відмовилися піти на поступки Apple, заявивши, що китайські постачальники, що пропонують більш дешеву продукцію, не можуть забезпечити той же стабільну якість та високий вихід придатної продукції. Так що тайванським виробникам вдалося зберегти певні переваги.