Apple отримала 92% від загальносвітового прибутку на ринку смартфонів

2018-04-30

За оцінками інвестиційної фірми Canaccord Genuity Apple отримала в I кварталі 2015 року 92% від загальносвітового прибутку продажу смартфонів. Хоча за кількістю реалізованих гаджетів «яблучна» компанія займає лише п'яте місце. Торік Apple могла похвалитися показником в 65% прибутку.

Samsung опинилася на другому місці з 15% загального прибутку. Таким чином два виробники отримали більше, ніж 100% прибутку. Причина в тому, що більшість інших виробників смартфонів, яких у світі налічується близько 1000, спрацювали у збиток.

Незважаючи на те, що Apple займає менше, ніж 20% ринку смартфонів, компанія в змозі підтримувати високу вартість своєї продукції, що і забезпечує їй суттєво більший прибуток у порівнянні з виробниками Android-пристроїв. Так, минулого року середня вартість iPhone розміщувалась на рівні $624 у порівнянні з $185 у «гуглофонів». В перші три місяці 2015 середня ціна iPhone збільшилася до $659, а їх продаж зріс на 43%.

За даними Strategy Analytics зараз на ринку смартфонів представлено більше, ніж 1000 компаній. Деякі з них, включаючи ту ж Xiaomi, практично не отримують прибутку від продажу своїх смартфонів, живучи за рахунок продажу супутніх аксесуарів, сервісів і додатків.

Apple не має наміру зупинятися. Як повідомляли минулого тижня на осінній період компанія замовила у постачальників виробництво 85-90 млн iPhone наступного покоління.