Чому ви скоро забудете, що у iPhone колись був роз’єм для навушників

2018-04-30


Чутки про відсутність роз’єму для навушників iPhone 7 ходять досить давно. Багато користувачів Apple реагують на це вкрай негативно і навіть погрожують відмовитися від iPhone, якщо у нього не буде стандартного аудіовиходу. Численні витоки та чохли для майбутнього флагмана Apple вказують на те, що це дійсно кінець аналогового роз’єму. Однак панікувати поки рано.

Без роз’єму для навушників цілком можна жити, і ось чому.

Bluetooth-навушники стають доступнішими та якіснішими

За останні кілька років як споживачі, так і виробники все більше уваги приділяють безпровідним пристроям. За даними дослідницької компанії NPD, за перші шість місяців 2016 року продаж Bluetooth-навушників (у доларовому вираженні) вперше перевершили провідні аналоги. Від загальної маси продажів на безпровідні навушники припадає 54%. Знизилися і ціни на безпровідні рішення.

За даними NPD, лідерами з продажів безпровідних гарнітур є Beats і LG, на їх частку припадає 65% ринку. У топ-4 також входять Bose, Jaybird.

За якістю звуку Bluetooth-навушники все ще не дотягує до рівня провідних, але він значно покращився за останні роки. Що ще більш важливо, подібні аксесуари стають надійнішими, а їх підключення простіше і швидше.

Немає жодних сумнівів, що майбутнє за безпровідними навушниками.

Lightning перетвориться в роз’єм для навушників

Одна з основних проблем Bluetooth-навушників – необхідність заряджання. Багато виробників рекламують функцію швидкої зарядки, коли 10 хвилин підзарядки забезпечують годину прослуховування музики. Але, якщо ви проти Bluetooth і не бажаєте відмовлятися від проводів, Lightning-навушники – ваш вибір. Все, що потрібно, – невеликий перехідник з Lightning на 3,5-мм роз’єм, який, до того ж, додасть ще кілька сантиметрів до дроту. У цьому сенсі iPhone не буде першим, у нових смартфонів Moto Z і Moto Z Force відсутній аудіоджек, а самі пристрої поставляються з перехідниками.

Питання в тому, що Apple вирішила включити в комплект поставки iPhone 7: перехідник, безпровідні моделі EarPods, що підключаються через Lightning.

Зрозуміло, якщо Apple буде продавати адаптери для підключення провідних навушників окремо за $20-30, це мало кому сподобається. Більш того, з Lightning-гарнітурою не вийде одночасно заряджати телефон і слухати музику.

Хороша новина в тому, що, як і зазвичай, можна буде знайти аналоги від сторонніх виробників набагато дешевше. Правда, не завжди ці аналоги будуть сертифіковані Apple.

Також варто відзначити, що, оскільки Lightning-роз’єм є джерелом живлення, деякі перехідники і Lightning-навушники можуть включати в себе систему активного шумозаглушення і якісний цифро-аналоговий перетворювач. Подібні аксесуари, звичайно, будуть споживати енергію телефону, але на автономність особливо не вплинуть.

У минулому Apple не раз відмовлялася від застарілих технологій, і ми це пережили

Багато сильно обурювалися, коли Apple позбавила MacBook приводу DVD-дисків, інші плакали з-за відмови від FireWire. Дуже багато критики було в сторону 12-дюймового MacBook з єдиним портом USB-C. Згадайте, що було, коли Apple відмовилася від 30-пинового роз’єму на користь Lightning, ігноруючи мільйони існуючих зарядок і аксесуарів?

Але ми до цього звикли. З часом звикнемо і до відсутності стандартного аудіороз’єму. Тим більше, що Apple не відмовиться від нього відразу. Ще як мінімум рік можна буде користуватися iPhone 6s, 6s Plus або SE зі звичним mini jack.