Apple не справляється з напливом бажаючих придбати iPhone SE

2018-04-30

Про те, що смартфон iPhone 6s продається успішніше iPhone 5s, але гірше, ніж iPhone 6 керівництво Apple вже пояснило. А як справи з новим 4-дюймовий iPhone SE? Якщо вірити заявам компанії, то досить непогано. Як зазначили в Apple, попит на компактну модель перевищує пропозицію і побороти дефіцит iPhone SE вона обіцяє лише в осяжному майбутньому.

За словами голови компанії Тіма Кука, ринок смартфонів досяг насичення і більше не росте. Однак, стосовно підсумками роботи Apple в минулому кварталі, макроекономічні складності є основним фактором невдач. Як тільки світовій економіці стане легше, компанія зможе повернутися до зростання продажів, впевнений Кук.

З допомогою iPhone SE в Купертіно сподіваються залучити нових покупців – насамперед тих, хто мріяв купити смартфон Apple, але не був здатний розлучитися з більш вагомими сумами. Крім того, апарат цікавий тим, хто хотів би отримати топове апаратне забезпечення в компактному корпусі. Обидва типи покупців однаково важливі для Apple.

Інформація про високий попит на iPhone SE суперечить прогнозами експертів ринку, які ще до виходу 4-дюймового смартфона на ринок називали рішення Apple помилковим. Деякі припускали, що запуск компактної моделі не принесе прибуток. Як стало зрозуміло вже зараз, провальним iPhone SE назвати ніяк не можна.

Тім Кук відзначив, що Apple активно працює над виробництвом додаткових партій iPhone SE, які зможуть задовольнити високий попит. Наближених термінів надходження в продаж нових пристроїв, голова Apple не назвав.

Середня ціна реалізації iPhone знижується, хоча iPhone SE ще не вплинув на статистику продажів Apple. За рік вона знизилася з $659 до $642. Серед існуючих моделей смартфонів більшою популярністю почали користуватися менш дорогі конфігурації. В поточному кварталі Apple очікує скорочення обсягів продажів iPhone та iPad, пов’язуючи такий прогноз з сезонними факторами. Відповідно, поява в статистиці iPhone SE збереже тенденцію до зниження середньої ціни реалізації.

За останні два роки кількість користувачів пристроїв Apple зросла на 80%, нещодавно перевищивши мільярд осіб. Керівництво компанії впевнене, що труднощі мають тимчасовий характер і ринок рано чи пізно повернеться до зростання.