iPad Pro випередив з продажу всі планшети Microsoft Surface в минулому кварталі

2018-04-30

Аналітичної компанії IDC опублікувала дані по ринку планшетних комп’ютерів. Попередній квартал не приніс ніяких змін: ринок продовжує скорочуватися. За рік світові поставки планшетів скоротилися на 14,7% – до 39,6 млн одиниць. При цьому сегмент планшетів з підключиними клавіатурами за підсумками звітного періоду у відсотковому вираженні продемонстрував тризначне зростання, досягнувши в кількісному вираженні 4,9 млн одиниць.

Аналітики констатують, що перехід до гібридних моделей (планшетам зі знімною клавіатурою) в самому розпалі, в той час як продажі звичайних планшетів продовжують знижуватися. Випустивши в минулому році iPad Pro, компанія Apple швидко стала лідером цього сегменту, випередивши планшети лінійки Microsoft Surface. 

«МОЖЛИВО, MICROSOFT СТВОРИЛА РИНОК ГІБРИДНИХ ПЛАНШЕТІВ, ВИПУСТИВШИ ЛІНІЙКУ ПРОДУКТІВ SURFACE, – ГОВОРИТЬ АНАЛІТИК IDC ДЖИТЕШ УБРАНИ. – НА ТЛІ ПАДІННЯ КОМП’ЮТЕРНОЇ ІНДУСТРІЇ РИНОК ГІБРИДІВ ЗАЙНЯВ ВИГІДНЕ ПОЛОЖЕННЯ, ОСКІЛЬКИ СПОЖИВАЧІ І КОРПОРАТИВНІ КОРИСТУВАЧІ ШУКАЮТЬ ЗАМІНУ ЗАСТАРІЛИМ ПК В ПРИСТРОЯХ «2-В-1». НЕЩОДАВНІЙ ПРИХІД APPLE В ЦЕЙ СЕГМЕНТ ПРИВІВ ДО ЛІДЕРСТВА КОМПАНІЇ В КОРОТКІ ТЕРМІНИ, ХОЧА В ДОВГОСТРОКОВІЙ ПЕРСПЕКТИВІ УСПІХ МОЖЕ БУТИ ПІД ПИТАННЯМ-ЗА ВИСОКОЇ ВАРТОСТІ ПРИСТРОЇВ І ТОГО, ЩО IOS ЩЕ ТІЛЬКИ НАЛЕЖИТЬ ДОВЕСТИ СВОЮ ГОТОВНІСТЬ ДЛЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРА».

За словами аналітика IDC Жана Філіпа Бушара, виробники смартфонів тільки починають заповнювати ринок гібридними планшетами, перетворюючись на реальну загрозу для постачальників традиційних ПК.

У сегменті планшетів Apple залишається власником найбільшої частки ринку, хоча і трохи схудла за рік: з 27,2% до 25,9%, що відповідає скороченню постачань з 12,6 до 10,3 млн пристроїв. У річному вирахуванні падіння поставок склала 18,8%. У Samsung, що зайняла друге місце, продажі впали ще сильніше. За звітний період південнокорейському гігантові вдалося поставити на ринок 6 млн планшетів, що на 28,1% менше показника річної давності, рівного 8,3 млн пристроїв. За рік частка Samsung скоротилася з 18% до 15,2%.

На третьому місці перебуває компанія Amazon, що зуміла за рік збільшити частку з 0,1% до 5,7%. Настільки фантастичний на тлі загального скорочення ринку зростання пояснюється тим, що рік тому IDC не враховувала продажу 6-дюймової моделі Fire HD 6, оскільки остання не задовольняла пред’явленим аналітиками критеріям.

Четверте місце з часткою 5,5% займає компанія Lenovo, відгрузивши протягом кварталу 2,2 млн планшетів. Рік тому їй належало 5,4% ринку, для чого тоді досить було відвантажити 2,5 млн пристроїв

Замикає першу п’ятірку Huawei, що зуміла за рік наростити поставки з 1,1 до 2,1 млн штук, у результаті чого її частка зросла з 2,4% до 5,2%.