Apple розробила детектор диму для iPhone і Mac

2018-04-30

Для виявлення спалахів, які супроводжуються задимленням приміщень, зазвичай використовують датчики диму. Зараз це найпоширеніший вид захисту від пожежі. Вони допомагають запобігти загорянню на ранній стадії. Тим не менш, в більшості випадків датчики не можуть ефективно впоратися із загоранням.

У патенті Apple наведено кілька варіантів реалізації системи захисту від пожежі для мобільних пристроїв. В одних використовується камера смартфона і алгоритми розпізнавання диму в кадрі, в інших - спеціальні детектори, які постійно аналізують повітря на вміст шкідливих речовин. Виявивши задимлення, мобільний пристрій попередить про це користувача або відразу ж викличе пожежну службу. Технологія передбачає інтеграцію iГаджетів з системою пожежогасіння, тому вони можуть самостійно включити звукову сирену або зв'язатися з іншими приладами.

iPhone зможе передати службам порятунку точні координати загоряння, адресу будівлі, докладний план евакуації, а також іншу ключову інформацію. Окремо описується система визначення присутності користувача.

Судячи з патентної заявки, датчик диму може з'явитися навіть в «розумних» годинниках Apple Watch. Хоча отримання патентної заявки ще не гарантує реалізацію технології в комерційних виробах.