Intel укладає угоду з ARM і може почати виробляти процесори для iPhone і iPad

2018-04-30


У квітні цього року з’явилася інформація про те, що Intel вирішила повністю відмовитися від самих недорогих процесорів і однокристальних систем, націлених на використання в смартфонах і планшетах. По суті, компанія зізналася, що її стратегія на даному ринку не спрацювала.

Своїм наступним кроком Intel визнав і те, що архітектура ARM для сегмента смартфонів і планшетів підходить набагато краще. Як з’ясувалося, процесорний гігант уклав ліцензійну угоду з ARM, яка дозволить йому випускати відповідні рішення.

Тут варто зазначити, що Intel поки не говорить про те, що займеться розробкою власних однокристальних систем з архітектурою ARM, які могли б замінити Atom SoC. Почне Intel з того, що надасть партнерам свої виробничі потужності для випуску рішень з архітектурою ARM.

Першим клієнтом Intel стане LG. Процесорний гігант буде виробляти для корейського партнера якусь однокристальну систему нового покоління з процесорними ядрами Artisan. Причому випускати це рішення будуть за 10-нанометровому техпроцесу, але поки неясно, коли.

Враховуючи виробничі потужності Intel і її технічну базу, можна сказати, що угода з ARM принесе компанії більший прибуток і багато нових клієнтів. Не виключено, що надалі Intel розділить з TSMC замовлення на випуск процесорів серії Ax, Samsung, як відомо, повністю позбулася замовлень Apple на поставки чіпів.