Apple відмовила владі США в доступі до листування користувачів

2018-04-30

Влада США останнім часом регулярно зверталась до Apple, Google і Microsoft з вимогою надати їм дані про листуванні, яке громадяни вели за допомогою електронних сервісів.

Останній випадок стався влітку 2015: мін'юст у зв'язку з розслідуванням, що стосуються наркотиків і зброї, отримав постанову суду, що наказувало Apple надати повідомлення, якими обмінювалися підозрювані за допомогою iPhone. В Apple відповіли, що повідомлення були зашифровані в iMessage і тому «компанія не може підкоритися».

У статті наголошується, що мін'юст в конкретний момент намагається через суд домогтися від компанії Microsoft надання електронних листів, які зберігаються на одному із приналежних їй комп'ютерів.

«Конфлікти з Apple і Microsoft відображають ту обставину, що в епоху, що настала після викриттів Едварда Сноудена, технологічні корпорації стали проявляти більший опір і демонструють, що намагаються захистити інформацію своїх клієнтів», - йдеться у публікації.

Як зазначають джерела газети в правоохоронних органах, співробітники мін'юсту і ФБР були розсерджені тим, що Білий дім досі не втрутився в це питання і не примусив компанії розкрити необхідну інформацію.