iPhone очолив топ-50 найбільших винаходів всіх часів

2018-04-30

Інженери – найбільші фантазери серед всіх представників виду Homo sapiens – вони постійно винаходять якісь речі, деякі з яких потім стають частиною нашого повсякденного життя. Журнал Time обрав 50 винаходів, які назавжди змінили те, як ми живемо, працюємо і граємо».

У рейтинг найбільших винаходів в області персональних технологій за всю історію людства потрапили смартфон iPhone, комп’ютер Macintosh, мультимедійний плеєр iPod і планшет iPad. Популярні «яблучні» продукти зайняли в списку перше, третє, дев’яте і двадцять п’яте місце відповідно.

Випущений в 2007 році смартфон Apple змінив всю мобільну індустрію. Пристрій назавжди змінило уявлення про те, яким повинен бути телефон: сьогодні майже всі моделі від Samsung, HTC, LG, Sony зовні нагадують iPhone, а внутрішня система додатків і контенту копіює підхід iTunes і App Store. Це унікальний, небачений досі приклад того, як революційний продукт здатний повністю перекроїти ринок за лічені роки.

iPod опинився на десятому місці рейтингу. Випущений у 2011 році плеєр Apple змінила не тільки спосіб прослуховування пісень, але і всю музичну індустрію, проте він все ж поступився місце портативного програвача Walkman від Sony. Плеєр Walkman від Sony виявився четвертим в загальному заліку. З’явився 32 роки тому, Walkman був першим пристроєм на масовому ринку, що дозволяє слухати музику за межами будинку або автомобіля.

Порівняно з тисячі пісень на iPod, sony Walkman міг зберігати лише кілька треків на стрічці аудіокасети, середній альбом тоді не перевищував 25 пісень. Однак є кілька моментів, яким може позаздрити і iPod. Наприклад, додатковий роз’єм для навушників, щоб слухати музику разом з другом. Ще одне достоїнство – можливість заміни батареї.
iPad в рейтингу Time опинився на 25 місці. «Таблетка» Apple аж ніяк не була першим у світі планшетним комп’ютером, проте саме цей продукт поставив стандарти для всього класу гаджетів, зробив планшети затребуваними і популярними. На 38 місці в рейтингу Time знаходиться Apple iBook – лінійка портативних комп’ютерів Apple на базі процесорів PowerPC, що випускалася c 1999 року. Портативний комп’ютер був представлений, як витончена, недорогий пристрій для школярів, студентів і звичайних користувачів.

Топ-10 найбільших винаходів всіх часів:

  1. Apple iPhone
  2. Sony Trinitron
  3. Apple Macintosh
  4. Sony Walkman
  5. IBM Model 5150
  6. Victrola Record Player
  7. Regency TR-1 Transistor Radio
  8. Kodak Brownie Camera
  9. Apple iPod
  10. Magic Wand