Apple має намір побудувати три заводи в США

2018-04-30

Apple має намір побудувати три заводи в США

Глава компанії Apple Inc. Тім Кук пообіцяв побудувати три виробничі підприємства на території США, заявив в інтерв’ю The Wall Street Journal президент США Дональд Трамп. 

Терміни і місця будівництва заводів президент не уточнив. Представники Apple відмовилися коментувати його заяву. 

Трамп в ході своєї передвиборної кампанії неодноразово критикував Apple за перенесення виробництва з США до Китаю. Компанія у відповідь заявила, що в ній безпосередньо працевлаштовані 80 тис. американців і ще близько 2 млн робочих місць в США забезпечуються діяльністю компанії. У цю цифру входять співробітники постачальників, розробників додатків і виробників супутніх товарів. 

Більшість деталей для Apple виробляється в Азії, і потім готова продукція збирається переважно в Китаї. У США діють декілька невеликих виробництв, якими управляють контрактні виробники. Так, Flex Ltd. збирає комп’ютери Mac в Техасі, а Quanta Computers робить їх же в Каліфорнії. 

За словами професора економіки Сіракузького університету Джейсона Дедріка, перенесення збірання готових виробів у США підвищить вартість кожного пристрою на $30-40, а початок виробництва деталей, таких як процесори, чіпи пам’яті і екрани, в Штатах додасть до “цінника” ще до $40. Така ситуація може знизити конкурентоспроможність компанії в порівнянні з конкурентами, включаючи Samsung Electronics. 

“Треба запитати, чи дійсно ми хочемо позбавити роботи висококваліфікованих інженерів, щоб створити місця для робітників на конвеєрі”, – говорить він.