8 простих порад, як істотно підвищити продуктивність Mac

2018-04-30

8 простих порад, як істотно підвищити продуктивність Mac

Mac є відмінним комп'ютером. Але після кількох років експлуатації його продуктивності вже може здаватися недостатньо. У такому випадку зовсім необов'язково купувати нову модель. Можна провести модернізацію машини, заощадивши значну суму грошей.

Далі в нашій статті вісім способів підвищити продуктивність будь-якого Mac. Після проведення зазначених операцій користувачі можуть помітити значний приріст швидкодії і чуйності системи.

Замініть жорсткий диск на SSD

На відміну від традиційного PC, де багато компонентів можуть бути легко замінені, конструкція Mac дозволяє без особливих проблем модернізувати лише деякі компоненти. Заміна жорсткого диска на SSD дозволяє отримати суттєвий приріст продуктивності. Щоб зробити Mac радикально швидше, досить встановити твердотільний накопичувач. Модель об'ємом 256 ГБ обійдеться всього в $ 110.

Позбавтеся від зайвих програм в автозавантаженні

Якщо ви активно встановлюєте програми, а потім забуваєте про них, рекомендуємо зайти в розділ Користувачі групи -> Об'єкти входу. Багато програм  поміщають себе в автозавантаження, щоб заощадити час при наступному зверненні до них. Якщо ви запускаєте ці програми не так часто, то все, до чого це призводить - збільшення часу завантаження комп'ютера і зниження швидкодії.

Збільште обсяг оперативної пам'яті

Збільшення обсягу оперативної пам'яті дозволяє підвищити швидкість обробки інформації та працездатність комп'ютера при великій кількості одночасно відкритих завдань. Слід враховувати, що не всі моделі Mac можна апгрейдити таким способом. Справа в тому, що Apple практикує обмеження можливості поновлення комплектуючих з метою здешевлення виробництва. Наприклад, оперативна пам'ять не підлягає заміні у всіх моделях ноутбуків MacBook Air, у бюджетній модифікації iMac і Mac mini випуску 2014 року.

Закрийте ресурсомісткі програми

Кожна працююча програма відбирає частину оперативної пам'яті, тому велика кількість активних завдань може сильно уповільнити роботу Mac. Працюючу програму можна визначити по чорній точці під значком у Доці. Правою кнопкою натисніть на іконці працюючої програми і виберіть Завершити. Для цих цілей можна також використовувати Моніторинг системи.

Виконайте очистку ОС

За допомогою сторонніх додатків можна ефективно очистити операційну систему від тимчасових і непотрібних файлів. Дізнатися, які файли займають найбільше місця на диску, дозволяють DaisyDisk і OmniDiskSweeper. Для очищення ОС знадобляться AppCleaner, MacKeeper і CleanMyMac. Остання на додаток до автоматичного визначення файлів, які можна видалити без наслідків, дає можливість зменшити розмір бібліотек iPhoto, знайти і видалити великі файли, які не відкривалися протягом тривалого часу, управляти встановленими додатками і т.д.

Обмежте кількість одночасно відкритих вкладок

Не так давно експерти провели дослідження на предмет того, який вплив на роботу лептопа надає браузер, зокрема відкриті в програмі вкладки. Кореляція між кількістю запущених веб-сторінок і продуктивністю і автономністю Mac може здатися неочевидній, проте залежність існує. Зокрема, якщо відкрити 100 вкладок, крім негативного ефекту на продуктивності, це відіб'ється на автономності: MacBook проживе в середньому на 1 годину менше. Розширення xTab для Google Chrome дозволяє обмежити максимальну кількість одночасно відкритих вкладок.

Оновіть програмне забезпечення

Магазин Mac App Store відкриває доступ до оперативних доповненням і полегшує оновлення комп'ютера. Його можна використовувати для вибору апдейтів для операційної системи, а також встановлених з магазину сторонніх додатків. Тут регулярно з'являються оновлення і файли. Для збереження продуктивності комп'ютера слід встановлювати найсвіжіші апдейти та виправлення для захисту та удосконалення роботи Mac.

Звільніть оперативну пам'ять

При тривалій роботі з великою кількістю програм і файлів, рано чи пізно помітно падіння швидкості роботи комп'ютера. Справа в тому, що в оперативній пам'яті залишаються фрагменти коду програм, з якими ви працювали раніше. OS X, в свою чергу, починає збільшувати файл підкачки, який зберігається на накопичувачі. Оперативна пам'ять швидше SSD і жорсткого диска, тому з метою збереження швидкодії слід організувати очищення оперативної пам'яті комп'ютера. Зробити це в автоматичному режимі можна за допомогою безкоштовного утиліта Memory Clean