10 невідомих фактів про головне дизайнера Apple

2018-04-30

10 невідомих фактів про головне дизайнера Apple

Журнал New Yorker склав докладний профіль одного з двох наймогутніших людей в найдорожчої компанії світу. Старший віце-президент Apple по дизайну сер Джонатан Айв - колишній регбіст з сором'язливими манерами, володар ордена Британської імперії, людина, під керівництвом якого був створений вигляд iMac, MacBook, iPod, iPhone і iPad, і креативна душа компанії, як називають його колеги. Slon запропонував 10 цікавих, але маловідомих фактів з життя головного дизайнера Apple.

1. Айв хотів піти з Apple

Були моменти, коли Айв подумував залишити Apple. У 1997 році (третій поспіль рік, коли вартість акцій Apple трималася на рекордно низькому рівні) в пресі навперебій обговорювали, наскільки погано йдуть справи Apple, а впливовий журнал Wired вийшов з обкладинкою, на якій був логотип компанії, обвитий терновим вінком, і всього одне слово: «Моліться». «Я пам'ятаю, наскільки це засмучувало», - розповідає Айв, який пропрацював в Apple до того моменту п'ять років і тільки-тільки став старшим віце-президентом з промислового дизайну. У липні 1997-го компанію знову очолив Стів Джобс, і дизайнер на першу зустріч з новим босом на всякий випадок приніс у кишені заяву про звільнення. Джобс дійсно спочатку збирався взяти нового главу промдизайну і вже придивлявся до декільком кандидатам (зокрема, до Річарда Саппер з IBM), але врешті-решт прийшов до висновку, що наявна команда дизайнерів коштувала того, щоб продовжити роботу з нею. Так Айв залишився в компанії і згодом став найближчим соратником Джобса.

2. iMac міг не з'явитися на світ

До того як Стів Джобс повернувся в Apple, робота дизайн-студії над девайсом такого типу «не уявляла інтересу для компанії». Інтерес з'явився миттєво після приходу Джобса; iMac був випущений в 1998 році.

3. Дружня команда

Колись музикант Боно в журналі Time дав таку характеристику дизайн-команди Apple: «Вони люблять свого боса, а він любить їх. Схоже, конкурентам цього не зрозуміти: ви не можете змусити таких розумних людей працювати настільки важко заради одних тільки грошей »(команда працює по 12 годин на добу і не має права обговорювати роботу з друзями). Айв погоджується з цим і додає: за п'ятнадцять років зі студії пішли тільки два дизайнера, причому одному з них довелося це зробити через проблеми зі здоров'ям.

4. Айв не любить публічні виступи

Айв не любить публічні виступи, навіть якщо мова йде про подання нового продукту, до якого він доклав руку. «Я скромний», - говорить він сам про себе; з його точки зору, його історія не варта того, щоб її розповідати. Проте саме завдяки йому техніка Apple стала такою, якою ми її знаємо; як казав Стів Джобс, після нього самого найбільше операційної влади в компанії саме у глави дизайн-студії.

5. Айв спроектував гребінець

Один з проектів Айва під час його роботи в дизайнерської компанії Tangerine в Лондоні (1989-1992) являв собою гребінець для вирівнювання кінчиків волосся. Вона була оснащена маленьким рівнем, на зразок будівельного.

6. Айв брав участь у створенні світлового меча для «Зоряних воєн»

Одного разу Айву довелося сидіти на якійсь вечірці в Нью-Йорку поруч з Дж.Дж. Абрамсом, режисером останніх «Зоряних воєн» («Епізод VII: Пробудження сили»), які вийдуть на екрани в грудні цього року. Айв висунув «дуже цікаву» пропозицію про дизайн світлових мечів, і Абрамс зізнався, що у фільмі будуть «відбиті» ці думки.

7. Дружба з Джобсом

Стів Джобс і головний дизайнер Apple могли «годинами і годинами» обговорювати закруглені кути для продуктів Apple. Цю форму - дві прямі лінії, з'єднані фрагментом кола, - запропонував Джоні Айв.

8. Фінальний прототип Apple Watch з'явився через півтора місяці

Перша модель носимих годин Apple Watch з'явилася через півтора місяці після старту проекту. За весь час розробки девайса його форма практично не змінилася (і нагадує перший наручний годинник Cartier Santos зразка 1904 року), а ось на механізмі ремінця, який замикається на корпусі годин, Айв зупинився лише через рік. В Apple Watch досить довго збиралися запровадити нову технологію - тачскрін, який розуміє різний тиск пальцем, - зрештою ідею схвалили, додавши коліщатко на правій стороні пристрою. Якби це коліщатко розташовувалося симетрично, це був би зовсім інший продукт, впевнений Айв.

9. У Айва немає провальних продуктів

Продукти Apple, які хтось називав провальними, Айв такими не вважає. «Можна сказати, що в усьому, що ми робимо, ми частково не праві, тому що воно недосконале, - говорить він. - Але все, що ми захочемо, ми можемо спробувати виправити. Хіба це не фантастика? »

10. iPhone 6 Plus міг отримати 5,7-дюймовий дисплей

Айв готував прототип Фаблет для Apple ще на основі існуючого iPhone 4. Іншими словами, компанія замислювалася про створення «великого смартфона» задовго до випуску iPhone 6 Plus в 2014 році. Однак, він вийшов «громіздким» і «непривабливим», тому компанія відклала ці плани. «Перша модель, яка припала до смаку, була розміром 5,7 дюйма», - говорить головний дизайнер Apple. - І потім ми то відкладали цей варіант, то знову поверталися до нього (...). Згодом і 5,6 дюйма також здалися занадто великими ». У підсумку Apple випустила iPhone 6 Plus з 5,5-дюймовим екраном.