Яблука в борг: Apple планує розмістити облігації на 5 млрд доларів

2018-04-30

Apple планує розміщення облігацій на $ 5 млрд, в результаті якого може бути укладений ряд угод компанії на борговому ринку. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на документи, розміщені на сайті Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) США.

Це буде вже четверте розміщення облігацій на кілька млрд доларів за останні кілька років. Apple має намір розмістити п'ять траншів: термін обігу самих «довгих» паперів складе 30 років.

Залучені кошти компанія хоче використовувати для викупу акцій, виплати дивідендів, погашення боргу, також кошти планується направити на капітальні витрати і фінансування оборотного капіталу. Розміщенням облігацій будуть займатися Goldman Sachs і Deutsche Bank.

Вперше Apple вийшла на борговий ринок в травні 2013 року, щоб профінансувати програму в розмірі $ 100 млрд з повернення капіталу акціонерам. Тоді компанія випустила облігації з плаваючою процентною ставкою з терміном обігу до 2016 і 2018 року. Також Apple випустила боргові папери з фіксованою процентною ставкою з терміном обігу до 2016, 2018, 2023 і 2043 років.

У січні Apple повідомила про рекордні фінансові показники за IV квартал минулого року. За цей період Apple отримала виручку у розмірі $ 74.6 млрд, що на 29,5% вище показника за аналогічний період минулого року. За жовтень - грудень компанія реалізувала 74,5 млн смартфонів iPhone, встановивши новий рекорд.

30 січня на торгах на Нью-йоркській фондовій біржі (NYSE) акції американської корпорації Apple досягали $ 120 за один цінний папір. Це рекордні показники для цінних паперів виробника персональних і планшетних комп'ютерів, аудіоплеєрів, телефонів і програмного забезпечення.