Новини та статті

Які моделі iPhone не оновляться до iOS 13?

П'ятирічний цикл програмної підтримки iPhone, якого Apple дотримувалася багато років, уже в цьому році може піти на спад. За даними французького видання iPhonesoft.fr, з виходом iOS 13 в Купертіно планують припинити підтримку відразу чотирьох моделей iPhone замість однієї, як це було раніше. При цьому в список пристроїв, які не отримають оновлення, увійде як мінімум один смартфон, чиєї появи там не міг очікувати зовсім ніхто.

Якщо вірити співрозмовникам видання, знайомим з планами Apple, компанія планує відмовитися від підтримки не тільки iPhone 5s, а й iPhone 6, 6 Plus і навіть iPhone SE. Це досить несподівано, враховуючи давно усталену правило про як мінімум п'ятирічної підтримки iPhone. Якщо iOS 13 не вийде для iPhone 6 і iPhone 6 Plus, Apple ризикує втратити частину відданих користувачів, не кажучи вже про iPhone SE, який до цих пір продається і користується популярністю в багатьох країнах.

Оновлення до iOS 13

Незважаючи на те ми б рекомендували скептично поставитися до цієї інформації, відмови Apple від підтримки iPhone SE можна спробувати знайти пояснення. По-перше, це останній смартфон компанії з настільки невеликою діагоналлю дисплея, який не дозволяє користувачам повною мірою оцінити нові сервіси компанії. По-друге, iPhone SE опинився навіть занадто успішний, зумівши відвоювати значну частину продажів у більш просунутих і дорогих моделей. Тому, відмовившись від його підтримки, в Купертіно виграють більше, ніж програють.

А ось зливання iPhone 6 і 6 Plus пояснити значно складніше. Можна припустити, що таким чином Apple планує спровокувати масовий перехід користувачів на більш нові моделі, або, вірніше, модель. На цю роль якнайкраще підходить iPhone XR, чиї продажі підскочили вгору після поширення програми трейд-ін. Здаючи свої старі смартфони Apple, колишні власники «шісток» отримували непогані знижки на покупку сучасного апарату, що дозволяло залишитися у виграші і їм самим, і компанії.